Analizler

 • 20 Ekim
  20 Ekim 2017 Gün Ortası Piyasa analiz

  Güne ABD bütçe tasarısı gelişmesi ile aşağı yönlü bir şekilde giriş yapan paritenin kritik 1.1836-1.1795 dar bant aralığında seyir izlediği gözlemlendi. Günün ikinci yarısında özellikle 1.1795 seviyesinin kırılması ile Dolar lehine fiyatlamaların 1.1705-1.1680 destek kademelerine doğru derinleşeceğini belirtmek isteriz.

 • 20 Ekim
  20 Ekim 2017 Günlük Piyasa analiz

  Küresel piyasalarda haftanın dördüncü işlem gününde İngiltere Perakende Satışlar verileri beklentilerin altında sonuçlanarak negatif etki yarattı. ABD tarafında ise İşsizlik Haklarından Yararlanma Başvuruları bir önceki döneme göre azalma göstererek beklentilerin üzerinde açıklandı.

 • 19 Ekim
  19 Ekim 2017 Gün Ortası Piyasa analiz

  Beklentiler dâhilinde yukarı yönlü ataklarını 1.1836 seviyesine yakın taşıyan paritenin günün ikinci yarısında da FED Başkanının kim olacağına dair belirsizliklerin devam etmesi ile alıcılı ataklarını sürdüreceği düşünülmektedir.

 • 19 Ekim
  19 Ekim 2017 Günlük Piyasa analiz

  Küresel piyasalarda haftanın üçüncü işlem gününde İngiltere Ortalama Gelir Endeksi ve İkramiyeler verisi pozitif sonuçlanırken İşsizlik Hak Başvurusu Sayısındaki Değişim beklentiler üzerinde ve bir önceki aya göre olumsuz sonuçlandı. Öte yandan İspanya’da referandum sürecinde önce gelen ayrılıkçıların Katalan Bağımsızlığı için yapılan eylemlerin İspanya’nın zor bir beş gün geçirmesine neden oldu.

 • 18 Ekim
  18 Ekim 2017 Gün Ortası Piyasa analiz

  Beklentiler dâhilinde aşağı yönlü seyrini 1.1795 seviyesinin altına taşıyan paritenin günün ikinci yarısında da satıcılı seyir izleyeceği düşünülmektedir. Yeni FED Başkanı’nın John Taylor olacağına yönelik spekülatif haberler sonrası paritenin satıcılı seyrini 1.1705-1.1680 direnç kademelerine doğru derinleştireceği düşünülmektedir.

 • 18 Ekim
  18 Ekim 2017 Günlük Piyasa analiz

  Küresel piyasalarda makro veri akışı açısından oldukça yoğun bir gün geride bırakılırken İngiltere enflasyon verisinin beklentiler dâhilinde 3,0% ‘e yükselmesi ve Euro Bölgesi enflasyon verisinin değişiklik göstermemesi dikkat çekti.

 • 18 Ekim
  17 Ekim 2017 Gün Ortası Piyasa analiz

  Günün ilk yarısında ABD Başkanı Trump’ın şahin olarak görülen ekonomist John Taylor ile FED Başkanlığı için yaptığı görüşmenin olumlu geçtiğine yönelik haberler doğrultusunda Dolar lehine fiyatlamalar yaşanan paritede günün ikinci yarısında da satıcılı seyrin devam edeceği düşünülmektedir.

 • 17 Ekim
  17 Ekim 2017 Günlük Piyasa analiz

  Küresel piyasalarda haftanın ilk işlem gününde ABD Başkanı Trump’ ın İran ile yapılan nükleer anlaşma ile ilgili yeni stratejilerini belirlediğini açıkladı. Bununla beraber FED Başkanı Janet Yellen’ in açıklamalarının etkileri sürmüş oldu. Öte yandan Irak-Kerkük gerginliğinin küresel piyasalarda önemli ölçüde yankı buldu.

 • 13 Ekim
  13 Ekim 2017 Gün Ortası Piyasa analiz

  Günün ilk yarısında yatay eksenli bir şekilde fiyatlanan paritenin günün ikinci yarısında ise ABD Enflasyon ve Perakende Satışlar verileri öncesinde dengeli ve çift yönlü bir şekilde 1.1795-1.1894 bant aralığında fiyatlanacağı düşünülmektedir.

 • 13 Ekim
  13 Ekim 2017 Günlük Piyasa analiz

  Küresel piyasalarda haftanın dördüncü işlem gününde açıklanan Euro Bölgesi Sanayi Üretimi, ABD ÜFE ve İşsizlik Haklarından yararlanma Başvuruları ile Ham Petrol Stokları dikkat çekti. Öte yandan jeopolitik risk içeren Atlantik üzerinde yeni bir kasırga görüldüğü ve bu kasırganın daha önce ABD kıyılarını vuran kasırgalardan farklı bir güzergâh izlediği açıklandı.

 • 12 Ekim
  12 Ekim 2017 Gün Ortası Piyasa analiz

  Haftanın dördüncü işlem gününde Euro Bölgesi Sanayi Üretimi verisinin beklentilerin üzerinde açıklanması ile alıcılı ataklarını sürdüren paritenin günün ikinci yarısında da yukarı yönlü seyrini sürdüreceği düşünülmektedir.

 • 12 Ekim
  12 Ekim 2017 Günlük Piyasa analiz

  Makro veri akışı açısından sakin geçen haftanın üçüncü işlem gününde Euro Bölgesinde Katalan bağımsızlığının askıya alınması ile endişelerin azaldığı ve yatırımcıların İspanya hisselerine eğilim gösterdiği gözlemlendi. Öte yandan günün en dikkat çeken gelişmesi FED tutanaklarının açıklanması oldu.

 • 11 Ekim
  11 Ekim 2017 Gün Ortası Piyasa analiz

  Hafta başından itibaren alıcılı ataklar geliştiren paritenin günün ikinci yarısında da yukarı yönlü seyrini sürdüreceği düşünülmektedir. Dolar’ın küresel piyasalarda değer kaybetmesi nedeni ile yükselişini dördüncü güne taşıyan paritede alıcılı atakların 1.1836-1.1880 direnç kademelerine doğru genişleyeceği düşünülmektedir.

 • 11 Ekim
  11 Ekim 2017 Günlük Piyasa analiz

  Küresel piyasalarda haftanın ikinci işlem gününde Katalanlar'ın bağımsızlık ilan etmesi beklenirken Katalan yönetiminin İspanya Hükümeti ile diyaloğun sürdürülebilmesi için bağımsızlık ilanını askıya alınmasına yönelik yaptığı açıklama dikkat çekti. Öte yandan Kuzey Kore’nin Güney Kore’ye ait askeri belgeleri siber saldırı gerçekleştirerek çaldığına dair çıkan haberler günün bir diğer dikkat çeken konusu oldu.

 • 10 Ekim
  10 Ekim 2017 Gün Ortası Piyasa analiz

  Beklentiler dâhilinde günün ilk yarısında yukarı yönlü seyrini sürdüren paritenin günün ikinci yarısında da alıcılı ataklarını sürdüreceği düşünülmektedir.

 • 10 Ekim
  10 Ekim 2017 Günlük Piyasa analiz

  Makro veri akışı açısından sakin geçen haftanın ilk işlem gününde Türkiye Sanayi Üretiminde düşüş yaşanırken 5,2% olarak açıklandı. Almanya Sanayi Üretimi verisi ise beklentilerin üzerinde iyileşme göstererek 2,6% ile pozitif görüntü çizdi.

 • 09 Ekim
  09 Ekim 2017 Gün Ortası Piyasa analiz

  Günün ilk yarısında yukarı yönlü bir seyir izleyen paritenin günün ikinci yarısında ise aşağı yönlü bir şekilde fiyatlanacağı düşünülmektedir. Olası geri çekilmelerin 1.1717-1.1635 destek kademelerine doğru derinleşeceği düşünülmektedir.

 • 09 Ekim
  09 Ekim 2017 Günlük Piyasa analiz

  Makro veri akışı açısından yoğun bir hafta geride kalırken, küresel piyasalara dolar lehine fiyatlamalar hâkim oldu. Avustralya merkez bankası faiz oranında herhangi bir değişikliğe gitmeyerek %1,50 seviyesinde sabit bıraktı.

 • 06 Ekim
  06 Ekim 2017 Gün Ortası Piyasa analiz

  Günün ilk yarısında aşağı yönlü bir şekilde fiyatlanan paritenin günün ikinci yarısında ise ABD Tarım Dışı İstihdam, İşsizlik Oranı ve Ortalama Saatlik Kazançlar verisinin açıklanacak olması nedeni ile yatay bir seyir izlediği gözlemlendi.

 • 06 Ekim
  06 Ekim 2017 Günlük Piyasa analiz

  Küresel piyasalarda haftanın üçüncü işlem gününde ABD İşsizlik Haklarından Yararlanma Başvuruları ve Ticaret Dengesinin açıklanması ile Dolar’ın değer kazanımını sürdürmesi gözlemlendi. Öte yandan Kuzey Kore geriliminin azalması ile güvenli talep toplayamayan Altın Ons’ un geri çekilmeler yaşadığına tanık olduk.

 • 05 Ekim
  05 Ekim 2017 Gün Ortası Piyasa analiz

  Günün ilk yarısına yatay eksenli bir şekilde giriş yapan paritenin günün ikinci yarısında aşağı yönlü bir seyir izleyeceği düşünülmektedir. Gün içerisinde açıklanacak olan ABD İşsizlik Haklarından Yararlanma Başvuruları verisinin olumlu sonuçlanması durumunda Dolar lehine fiyatlamaların ön planda olacağı düşünülen paritede 1.1717-1.1680 destek kademeleri hedeflenmelidir.

 • 05 Ekim
  05 Ekim 2017 Günlük Piyasa analiz

  Küresel piyasalarda Yellen ve Draghi’ nin konuşmalarından ekonomik görüntü ve para politikası ile ilgili açıklamalar elde edilemezken ABD ISM İmalat Dışı endeksi 2005 yılından bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. Bununla beraber ADP Tarım Dışı İstihdam Değişikliği 135K ile beklentilerin üzerinde açıklanmış oldu. Haftanın üçüncü işlem gününde diğer dikkat çekici gelişme ise S&P ve Dow Jones endekslerinin tekrar rekor tazelemesi oldu.

 • 04 Ekim
  04 Ekim 2017 Gün Ortası Piyasaanaliz

  Günün ilk yarısında alıcılı ataklar gösteren paritenin günün ikinci yarısında da yukarı yönlü seyrini sürdüreceği düşünülmektedir. Alıcılı ataklarını 1.1794-1.1836 direnç kademesine doğru genişleteceği düşünülen paritede bu seviyelerden satış baskısıyla karşılaşmasına yönelik tedbirli olunmalıdır.

 • 04 Ekim
  04 Ekim 2017 Günlük Piyasa analiz

  Haftanın ikinci işlem gününde Türkiye’de enflasyon verisinin beklentilerin üzerinde açıklanması yankı bulurken Euro Bölgesinde Üretici Fiyat Endeksinin pozitif görüntüsü dikkat çekti. Öte yandan FED Başkanlığı için araştırmaların son bulduğu ve listenin Trump’a sunulduğu kaydedildi.

 • 03 Ekim
  03 Ekim 2017 Gün Ortası Piyasa analiz

  Günün ilk yarısında yukarı yönlü bir seyir izleyen paritenin günün ikinci yarısında ise aşağı yönlü bir seyir izleyeceği düşünülmektedir. Teknik ve psikolojik açıdan önem düzeyi yüksek olan 1.1717 seviyesine yakın fiyatlamasını sürdüren paritede Dolar lehine fiyatlamaların ön planda olduğunu belirtmek isteriz.

 • 03 Ekim
  03 Ekim 2017 Günlük Piyasa analiz

  Küresel piyasalarda İmalat verilerinin açıklanması ile haftanın ilk işlem gününü oldukça hareketli bir şekilde tamamlamış olduk. Türkiye İmalat PMI 53.50 olarak açıklanırken Euro Bölgesi ve Almanya’da negatif görüntü çizildi. Öte yandan ABD’de imalat verilerinin pozitif etkisi Dolar ve vadeli endekslerin yükselişini sağlamış oldu.

 • 02 Ekim
  02 Ekim 2017 Gün Ortası Piyasa analiz

  Beklentiler dâhilinde günün ilk yarısında aşağı yönlü bir seyir izleyen EURUSD paritesinin günün ikinci yarısında da satıcılı seyrini sürdüreceği, Altın Ons’ un günün ikinci yarısında 1267.00-1281.00 bant aralığında dengeli ve çift yönlü bir şekilde hareket edeceği, USDTRY kurunun günün ikinci yarısında da alıcılı ataklar göstereceği düşünülmektedir.

 • 02 Ekim
  02 Ekim 2017 Günlük Piyasa analiz

  Küresel piyasalarda haftanın ilk işlem gününe girilirken kazançlarını aylık periyoda yansıtan Dolar Türk lirası kuru dikkat çekti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın motorlu taşıtlar vergisinin tekrar görüşülmesine yönelik bilgi aktarması da ülkemizde son birkaç günde gündemi meşgul eden MTV konusunda önemli bir gelişme oldu.

 • 29 Eylül
  29 Eylül 2017 Gün Ortası Piyasa analiz

  Haftanın son işlem gününde Euro Bölgesinde TÜFE verisinin Almanya tarafında ise İşsizlik Oranı ve Perakende Satışlar verilerinin açıklanması ile yukarı yönlü seyir izleyen paritenin günün ikinci yarısında da alıcılı ataklar göstereceği düşünülmektedir.

 • 29 Eylül
  29 Eylül 2017 Günlük Piyasa analiz

  Küresel piyasalarda haftanın dördüncü işlem gününde Almanya enflasyon verisinin değişiklik göstermemesi ve ABD tarafında İşsizlik Haklarından Yararlanma Başvurularının artması ile ekonomik büyüme verisinin pozitif görüntüsü dikkat çekti.

 • 28 Eylül
  28 Eylül 2017 Gün Ortası Piyasa analiz

  ABD Başkanı Donald Trump’ ın yeni vergi reformunun ana hatlarını açıklamasının ardından Dolar’ın küresel piyasalarda değer kazanması ile aşağı yönlü fiyatlandığına tanık olduğumuz paritenin haftanın dördüncü işlem gününde tepki alışlarıyla karşılaşarak bir miktar toparlandığı gözlemlendi.

 • 28 Eylül
  28 Eylül 2017 Günlük Piyasa analiz

  Küresel piyasalarda ABD vergi reformunun geniş yankı uyandırdığı haftanın üçüncü işlem gününde Trump’ın konuyu detaylandırması ve bu gelişmeye bağlı olarak Dolar’ın değer kazandığı dikkat çekti.

 • 27 Eylül
  27 Eylül 2017 Gün Ortası analiz

  ABD Ticaret Bakanı Ross’ un vergi reformu tasarısının yasalaştırılması ile GSYH’ nın yıllık %1 artış göstereceğine dair yaptığı açıklamalar ile Fed Başkanı Janet Yellen’ in ABD ekonomisiyle ilgili yaptığı açıklamaların ardından Dolar lehine fiyatlamalarını sürdüren paritenin günün ikinci yarısında da aşağı yönlü bir seyir izleyeceği düşünülmektedir.

 • 27 Eylül
  27 Eylül 2017 Günlük Piyasa analiz

  Küresel piyasalarda haftanın ikinci işlem gününde FED Başkanı Yellen’ in konuşması dikkatle takip edildi ve enflasyon ile para politikası konularında önemli açıklamalarda bulundu. Öte yandan İspanya Başkanı ile ortak bir toplantı düzenleyen Trump’ın Kuzey Kore ve Katalan bağımsızlığı hakkında görüşlerini beyan etmesi dikkat çekti. Günün diğer dikkat çeken gelişmesi ise ABD’de vergi reformu tasarısının yasalaşması halinde ekonomik büyümenin 1% artacağını açıklayan Ticaret Bakanı Ross oldu.

 • 26 Eylül
  26 Eylül 2017 Gün Ortası Piyasa analiz

  Haftanın ikinci işlem gününde Dolar lehine fiyatlamalara tanık olduğumuz paritenin günün ikinci yarısında da aşağı yönlü seyir izleyeceği düşünülmektedir. Bugün Fed Başkanı Janet Yellen’ in gerçekleştireceği konuşmada para politikası ve enflasyon hedefine değinmesi bekleniyor.

 • 26 Eylül
  26 Eylül 2017 Günlük Piyasa analiz

  Küresel piyasalarda Kuzey Kore ve ABD geriliminin tekrar tırmandığı ve Türkiye’nin vana kapatma düşüncesi ile Kerkük’ü tehdit etmesinin ardından Altın Ons ve Ham Petrol’ün yukarı yönlü ataklar gösterdiğine tanık olduk.

 • 25 Eylül
  25 Eylül 2017 Gün Ortası Piyasa analiz

  Haftanın ilk işlem gününe yukarı yönlü bir şekilde giriş yapan paritenin tepki satışlarıyla karşılaşmasının ardından günün ikinci yarısında ise satıcılı seyir izleyeceği düşünülmektedir. Dolar lehine fiyatlamaların devam etmesi durumunda aşağı yönlü seyrin 1.1830-1.1790 destek kademelerine doğru derinleşeceği düşünülmektedir.

 • 25 Eylül
  25 Eylül 2017 Günlük Piyasa analiz

  Küresel piyasalarda geçtiğimiz hafta dikkatleri toplayan ve sonuçları beklenen Almanya seçimleri Merkel’in 12 senenin ardından tekrar seçilmesi ile sonuçlandı. Koalisyon ortakları ile önemli ölçüde oy kaybeden Merkel’in bu durumu çözümlemeye çalışacağını açıklaması ve Irkçı parti görüntüsü çizen AfD’ nin oylarını arttırmasının Yahudileri endişelendirmesi dikkat çeken gelişmeler oldu.

 • 22 Eylül
  22 Eylül 2017 Günortası Piyasa analiz

  Günün ilk yarısında 1.20 seviyesinin üzerine ataklar gösteren paritenin Euro lehine fiyatlamalarının Almanya ve Euro bölgesinde PMI verilerinin beklenenden daha yüksek açıklanması ile alıcılı ataklarını sürdürdüğü gözlemlendi. Olası alıcılı atakların 1.1995-1.2030 direnç kademeleri hedeflenmelidir. Beklentilerin aksine Dolar lehine fiyatlamaların yaşanması durumunda ise 1.1910-1.1870 destek kademeleri hedeflenmelidir. Ancak yaşanacak geri çekilmelerin kırılgan olacağı ve yukarı yönlü potansiyelin açığa çıkacağı göz ardı edilmemelidir.

 • 22 Eylül
  22 Eylül 2017 Günlük Piyasa analiz

  Haftanın dördüncü işlem gününde Japonya’nın faiz oranını sabit bırakması ve genişlemeci politikanın BOJ tarafından istikrarlı ilerlediğinin açıklanması dikkat çekti. Öte yandan pozitif görüntü sergileyen ABD işgücünün işsizlik haklarından yararlanma başvurularının azalması ile görüntüsünü yineledi. Bununla beraber ABD Başkanı ile görüşen Erdoğan’ın Irak’ta gerçekleşecek referandum ve bölgenin durumu ile ilgili mutabık kaldıklarını açıklaması dikkat çekti.

 • 21 Eylül
  21 Eylül 2017 Günortası Piyasalar analiz

  Günün ilk yarısında 1.09 seviyesine yakın denge arayışına devam eden paritenin günün ikinci yarısında aşağı yönlü bir seyir izleyeceği düşünülmektedir. Geri çekilmelerin 1.1870 – 1.1830 destek seviyelerine kadar gerçekleşeceği ve bu seviyelerde hız keserek dengeleneceği düşünülmektedir. Beklentilerin aksine yaşanacak yükselişlerde ise 1.1940 -1.1995 direnç kademeleri hedeflenmeli ve orta vadeli trend yönünde kalınmaya özen gösterilmelidir.

 • 21 Eylül
  21 Eylül 2107 Günlük Piyasa analiz

  Haftanın üçüncü işlem gününde FED faiz arttırmayarak beklentileri karşılamış oldu. Ancak açıklamada dikkat çekici unsurların bulunduğunu belirtmek isteriz. Özellikle yıl içinde faiz artışı kararını destekleyen kişi sayısının 8’den 11’e yükselmesi ve enflasyonun görüntüsünün geçici olduğunun yükseliş beklentisinin sürdüğünün belirtilmesi dikkat çekti.

 • 20 Eylül
  20 Eylül 2017 Günortası Piyasa analiz

  Günün ilk yarısında beklentiler dahilinde 1.20 seviyesinin üzerinde fiyatlanan paritenin Dolar aleyhine fiyatlamalarının günün ikinci yarısında devam edeceği düşünülmektedir. Federal Fon Hedef Oranı kararının açıklanacak olması nedeni ile Dolar’ın değer kaybının süreceği ve 1.2052-1.2092 direnç kademelerinin tekrar hedeflenmesi gerektiği düşünülmektedir.

 • 20 Eylül
  20 Eylül 2017 Günlük Piyasa analiz

  Haftanın ikinci işlem gününde Almanya ZEW Ekonomik Hissiyatı verisinin Almanya lehine açıklanmasının ardından Euro’nun Dolar karşısında değer kazandığı gözlemlendi. Öte yandan Harvey ve Irma’nın ardından Maria kasırgası ile Meksika’da yaşanan depremin şiddeti Amerika kıtasında büyük hasarlara yol açtı.

 • 19 Eylül
  19 Eylül 2017 Günortası Piyasa analiz

  Günün ilk yarısında Almanya ve Euro Bölgesi ZEW Ekonomik Hissiyatı verileri paritenin yukarı yönlü seyrini destekler nitelikte bir sonuç doğurmuş oldu. Alıcılı atakların günün ikinci yarısında da devam edeceği ve 1.2022-1.2052 direnç kademelerinin tekrar hedeflenmesi gerektiği düşünülmektedir.

 • 19 Eylül
  19 Eylül 2017 Günlük Piyasa analiz

  Haftanın ilk işlem gününde Irak Bölgesine müdahale edeceğini açıklayan Erdoğan’ın tatbikatları başlatmasının ardından Türk Lirası’nın düşüş yaşadığı gözlemlendi. Bununla beraber Euro Bölgesinde açıklanan TÜFE verisi ilk işlem gününde dikkat çeken bir diğer gelişme oldu.

 • 18 Eylül
  18 Eylül Günortası Piyasa analiz

  Günün ilk yarısında Euro bölgesi enflasyon verisinin beklentilere paralel açıklanması ile birlikte 1.1930 seviyesinden aldığı destekle yukarı yönlü alıcılı ataklar geliştiren paritenin, günün ikinci yarısında da kısmi de olsa yukarı yönlü eğilimine devam edeceği düşünülmektedir.

 • 18 Eylül
  18 Eylül 2017 Günlük Piyasa analiz

  Küresel piyasalarda geçtiğimiz hafta İngiltere Faiz Oranı Kararı oylamasının ardından faiz artışına gitmeyerek Sterlin’ in hafta boyunca yaşadığı değer kazanımını gözlemledik. Haftanın dikkat çeken diğer gelişmeleri ise ABD TÜFE verisinin beklentilere göre pozitif bir tablo oluşturması ve Ham Petrol’ün 49 dolar üzerinde dengelenmiş olmasıydı.

 • 15 Eylül
  15 Eylül 2017 Günortası Piyasa analiz

  Günün ilk yarısında yukarı yönlü bir şekilde fiyatlanan paritenin günün ikinci yarısında da alıcılı ataklarını sürdüreceği düşünülmektedir. Euro Bölgesinde Ticaret Dengesinin 23,2 ile pozitif açıklanmasının ardından yükselişe geçen paritenin olası alıcılı ataklarında 1.1977-1.2022 direnç kademeleri hedeflenmelidir. ABD Perakende Satışlar verisinin açıklanması ile Dolar lehine fiyatlanmaların yaşanması durumunda ise 1.1910-1.1880 destek kademeleri hedeflenmelidir.

 • 15 Eylül
  15 Eylül 2017 Günlük Piyasa analiz

  Küresel piyasalarda tüm dikkatlerin ABD TÜFE verisine odaklandığı haftanın dördüncü işlem gününde verinin beklendiği gibi olumsuz gelmemesi sonucunda faiz artışı konusunda pozitif düşüncelerin arttığı ve İşsizlik maaşı başvurularının gerilemesi ile Dolar’ın değer kazandığı gözlemlendi.

 • 14 Eylül
  14 Eylül 2017 Günortası Piyasa analiz

  Günün ilk yarısında aşağı yönlü bir şekilde fiyatlanan paritenin satıcılı seyrini günün ikinci yarısında da sürdüreceği düşünülmektedir.

 • 14 Eylül
  14 Eylül 2017 Günlük Piyasa analiz

  Küresel piyasaların ABD ÜFE verisi ve Ham Petrol Stokları verisine odaklandığı haftanın üçüncü işlem gününde Dolar verinin ardından kaybını sürdürürken Ham Petrol ise 48 dolar seviyesinin üzerindeki fiyatlanmasını sürdürdü.

 • 13 Eylül
  13 Eylül 2017 Günortası Piyasa analiz

  Beklentiler dahilinde Euro lehine fiyatlanmasını sürdüren paritenin günün ikinci yarısında ABD ÜFE verisinin açıklanacak olması ve enflasyon endişelerinin sürmesi nedeni ile yukarı yönlü ataklarına devam edeceği düşünülmektedir.

 • 13 Eylül
  13 Eylül 2017 Günlük Piyasa analiz

  Makro veri akışı açısından sakin geçen haftanın ikinci işlem gününde Türk Lirası’nın gecelik swap faizinin 6.45%’e inmesinin ardından gelişmekte olan ülkeler arasında en çok kayıp yaşayan ülke oldu.

 • 12 Eylül
  12 Eylül 2017 Günortası Piyasa analiz

  Günün ilk yarısında beklentilerimiz dahilinde alıcılı ataklar gösteren ve daha sonra Dolar lehine fiyatlanmalar ile geri çekilen paritenin günün ikinci yarısında satıcılı seyrini 1.1910-1.1894 destek kademelerine doğru derinleştireceği düşünülmektedir.

 • 12 Eylül
  12 Eylül 2017 Günlük Piyasa analiz

  Makro veri akışı açısından sakin geçen haftanın ilk işlem gününde Türkiye Ekonomik Büyüme verisi 5.1% ile bir önceki döneme göre yükseliş gösterdi.

 • 11 Eylül
  11 Eylül 2017 Günortası Piyasa analiz

  Günün ilk yarısında beklentilerimiz dahilinde geri çekilmelerini sürdüren paritenin makro veri akışı açısından sakin geçecek günde seyrini bir miktar daha sürdüreceği düşünülmektedir.

 • 11 Eylül
  11 Eylül 2017 Günlük Piyasa analiz

  Geçtiğimiz hafta Euro’nun Dolar karşısında değer kazanımını sürdürmesi ve Altın Ons’ un ABD’nin negatif görüntüsü nedeni ile 2016 yılının Temmuz ayından bu yana en yüksek seviyeye ulaştığını gözlemledik.

 • 08 Eylül
  08 Eylül 2017 Günortası Piyasa analiz

  Günün ilk yarısında beklentilerimiz dahilinde yukarı yönlü ataklar gerçekleştiren parite 1.2054 seviyesinin üzerinde ki fiyatlamalarına devam etti.

 • 08 Eylül
  8 Eylül 2017 Günlük Piyasa analiz

  Küresel piyasalarda Trump – Kuzey Kore gerilimi ile artan jeopolitik riskler ve FED Başkan yardımcısı Fisher’in istifası ile yaşanan siyasi politik belirsizlikler güvenli liman talebi toplamaya devam eden emtia ve dövizlerde ki yükselişlerin devam etmesine neden oldu.

 • 07 Eylül
  07 Eylül 2017 Günortası Piyasa analiz

  Günün ilk yarısında beklentilerimiz dâhilinde yukarı yönlü ataklar gerçekleştiren parite daha önce de belirttiğimiz 1.1980 seviyesine yakın hız keserek dengelendi.

 • 07 Eylül
  07 Eylül 2017 Günlük Piyasa analiz

  Küresel piyasalarda ABD ve Kanada tarafında açıklanan ticaret dengesi verisi ile hareketli saatler yaşandı. Bununla beraber Kanada’nın faiz oranını arttırmasının ardından Kanada Doları’nın Amerikan Doları’na karşı önemli ölçüde değer kazandığını gözlemledik.ünlük Piyasa

 • 06 Eylül
  06 Eylül 2017 Günortası Piyasa analiz

  Günün ilk yarısında beklentilerimiz dahilinde yukarı yönlü cılız ataklar gerçekleştiren paritenin alıcılı ataklarına devam edeceği düşünülmektedir.

 • 06 Eylül
  06 Eylül 2017 Günlük Piyasa analiz

  Makro veri akışı açısından sakin geçen haftanın ikinci işlem gününde Kuzey Kore gerginliğinin ABD dışında bazı ülkelerin tepkileri ile tekrar açığa çıktığını gözlemledik.

 • 05 Eylül
  05 Eylül 2017 Günortası Piyasa analiz

  Günün ilk yarısında aşağı yönlü bir şekilde fiyatlanan paritenin günün ikinci yarısında da satıcılı seyrine devam edeceği düşünülmektedir. Olası geri çekilmelerin 1.1856-1.1830 destek kademeleri ile sınırlı kalacağı düşünülmektedir.

 • 05 Eylül
  05 Eylül 2017 Günlük Piyasa analiz

  Makro veri akışı açısından sakin geçen haftanın ilk işlem gününde küresel bazda ki krizler nedeni ile yükselişini sürdüren Altın Ons son 1 yılın en yüksek seviyesine kazançlarını taşıdı.

 • 04 Eylül
  04 Eylül 2017 Günortası Piyasa analiz

  Günün ilk yarısında kısmi de olsa yukarı yönlü bir şekilde fiyatlanan paritenin günün ikinci yarısında da yukarı yönlü ataklarına devam edeceği düşünülmektedir. Olası yükselişlerin 1.1977 direnç kademsi ile sınırlı kalacağı ve tekrar bu seviyeden tepki satışları ile karşılaşacağı düşünülmektedir.

 • 04 Eylül
  04 Eylül 2017 Günlük Piyasa analiz

  Geçtiğimiz haftanın son işlem gününde ABD Tarım Dışı İstihdam ve Ortalama Saatlik Kazançlar verisinin açıklanmasının ardından Dolar değer kaybı yaşadı.

 • 04 Eylül
  01 Eylül 2017 Günortası Piyasa analiz

  Günün ilk yarısında kısmi de olsa yukarı yönlü bir şekilde fiyatlanan paritenin ABD’de açıklanacak olan istihdam ve ortalama saatlik kazançlar verisi ile yön arayışını sonuçlandıracağı düşünülmektedir.

 • 04 Eylül
  01 Eylül 2017 Günlük Piyasa analiz

  Ağustos ayının son işlem gününde Avrupa’dan gelen TÜFE verisi ve ABD İşsizlik Haklarından Yararlanma Başvuruları dikkat çeken veriler olarak karşımıza çıktı.

 • 31 Ağustos
  31 Ağustos 2017 Günortası Piyasa analiz

  Günün ilk yarısında beklentiler dahilinde aşağı yönlü bir seyir izleyen paritenin günün ikinci yarısında satıcılı seyrini sürdüreceği düşünülmektedir.

 • 31 Ağustos
  31 Ağustos 2017 Günlük Piyasa analiz

  Küresel piyasalarda sakin geçen iki günlük sürecin ardından dün ABD’den gelen verilerle hareketlendiğini söyleyebiliriz.

 • 30 Ağustos
  30 Ağustos 2017 Günortası Piyasa analiz

  Günün ilk yarısında beklentiler dâhilinde tepki satışları ile karşılaşan parite, 1.1930 seviyesine yakın düşüş gösterdi. Daha önce de belirttiğimiz gibi 1.2052 -1.2080 direnç kademelerinin aşılması zor bir aralık olduğunu ve paritenin bu seviyelerden aşağı yönlü olarak baskılanmaya devam edeceğini hatırlatmakta fayda görüyoruz.

 • 30 Ağustos
  30 Ağustos 2017 Günlük Piyasa analiz

  Makro veri akışı açısından sakin geçen haftanın ikinci işlem gününde Kuzey Kore’nin füze denemelerinin yankıları ile fiyat hareketlenmeleri yaşanırken Harvey Kasırgası’nın negatif etkileri giderek arttı.

 • 29 Ağustos
  29 Ağustos 2017 Günortası Piyasa analiz

  Günün ilk yarısında beklentiler dâhilinde Euro lehine fiyatlamalarını sürdüren paritenin günün ikinci yarısında da yukarı yönlü bir şekilde fiyatlanacağı düşünülmektedir.

 • 29 Ağustos
  29 Ağustos 2017 Günlük Piyasa analiz

  Makro veri akışı açısından sakin geçen haftanın ilk işlem gününün ardından Harvey Kasırgası’nın etkilerinin ABD üretimini %10 ‘un üzerinde etkilemesi ile Ham Petrol sert düşüş yaşadı.

 • 29 Ağustos
  28 Ağustos 2017 Günortası Piyasa analiz

  Günün ilk yarısında Asya seansında yaşadığı düşüşü bir miktar toparlayan paritenin günün ikinci yarısında da yukarı yönlü bir şekilde fiyatlanacağı düşünülmektedir.

 • 28 Ağustos
  28 Ağustos 2017 Günlük Piyasa analiz

  Küresel piyasalarda beklenen Jackson Hole sempozyumunda Draghi ve Yellen’ın konuşmaları haftanın son işlem gününe ve haftalık seyre büyük etki etmiş oldu.

 • 25 Ağustos
  25 Ağustos 2017 Günortası Piyasa analiz

  Günün ilk yarısında yukarı yönlü bir şekilde fiyatlanan paritenin alıcılı ataklarını sürdürmesi beklenmektedir. Jackson Hole sempozyumunun günün ikinci yarısında parite üzerinde etkili olacağı düşünülmektedir.

 • 25 Ağustos
  25 Ağustos 2017 Günlük Piyasa analiz

  Haftanın dördüncü işlem gününde İngiltere ekonomik büyüme verisinin ardından ABD İşsizlik Haklarından Yararlanma Başvuruları verisi de beklentileri karşıladı. Öte yandan dün gerçekleşmesi beklenen Jackson Hole sempozyumu haftanın son işlem gününe ertelendi.

 • 24 Ağustos
  24 Ağustos 2017 Günortası Piyasa analiz

  Günün ilk yarısında kısmi de olsa tepki satışları ile karşılaşan parite 1.18 seviyesinin üzerinde dengelendi. Devam eden Jackson Hole sempozyumundan çıkacak karar ve haberlere göre parite üzerinde ki oynaklığın artma ihtimali göz ardı edilmemelidir.

 • 24 Ağustos
  24 Ağustos 2017 Günlük Piyasa analiz

  Trump etkisinin tekrar açığa çıktığı haftanın üçüncü işlem gününde Meksika sınırına hükümeti kapatmak zorunda kalsak dahi duvar öreceğiz söylemleri ABD endeksleri ve Dolar’ın değer kaybı yaşamasına neden oldu.

 • 23 Ağustos
  23 Ağustos 2017 Günortası Piyasa analiz

  Günün ilk yarısında beklentilerimiz dâhilinde yukarı yönlü ataklar gösteren ve 1.1795 seviyesine yakın fiyatlanmaya devam eden paritenin günün ikinci yarısında yukarı yönlü seyrini bir miktar daha sürdüreceği düşünülmektedir.

 • 23 Ağustos
  23 Ağustos 2017 Günlük Piyasa analiz

  Makro veri akışı açısından sakin geçen haftanın ikinci işlem gününde Euro, Altın Ons ve Dolar’ın geri çekilmeler yaşadığı bir günü geride bırakmış olduk.

 • 22 Ağustos
  22 Ağustos 2017 Günortası Piyasa analiz

  Günün ilk yarısında beklentilerimiz dahilinde 1.1740 seviyesine doğru tepki satışları ile karşılaşan parite bu seviyeye yakın hız keserek dengelendi.

 • 22 Ağustos
  22 Ağustos 2017 Günlük Piyasa analiz

  Makro veri akışı açısından sakin geçen günün ardından Dolar’ın değer kaybı yaşaması ve Altın Ons’ un yukarı yönlü ataklarını sürdürmesi ön plana çıktı.