Denizbank Ne Zaman Kim Tarafından Kuruldu

Hayat Deniz’de Güzel sloganı ile ülkemizin bankacılık sektörüne katılmış olan Denizbank, 1938 yılında kurulmuştur. Hakan Ateş’in genel müdürlüğünü yapmış olduğu bankanın, şuan için 689 adet şubesi bulunmaktadır. Bankanın genel merkezi Rusya’da bulunmaktadır ve Sberbank of Russia ismi ile faaliyet göstermektedir.

Türkiye’de de Denizbank ismini alan bu bankanın, hizmetlerinin büyük bir çoğunluğu mevduat bankacılığı üzerine olmaktadır. Türkiye’de 1938 yılında kurulmuş olan bankanın, kurulduğu dönemlerdeki temel amacı denizcilik faaliyetlerinde çalışan ve işletme sahiplerinin finansman ihtiyaçlarının karşılanmasıdır. Uzun yıllar boyunca faaliyet gösteren banka, 1992 yılına gelindiği zaman Emlak Bank ile birleşmiştir. 1997 yılında 3 şubesini satılığa çıkarmış olan banka, ileriki dönemlerde de Zorlu Holding’in bankacılık alanındaki lisans faaliyetlerine başlamıştır.

Denizbank’ın ülke genelinde yüzlerce banka şubesi olmasının yanı sıra, sayısı 4 bine yaklaşan ATM noktası ile de hizmet vermektedir. Binlerce çalışanı ile ülkemizdeki her kesimden bireyin finansman ihtiyaçlarını karşılamaya çalışan banka, 2013 yılında Citibank’tan ciddi bir personel transferi gerçekleştirmiştir.Citibank’ın 2013 yılında 1500 üzerindeki personeli ve 650 binin üzerindeki müşteri portföyü ile bünyesine kazandırmıştır.

2013 yılından sonra ise, bireysel bankacılık, kobi bankacılığı, özel bankacılık, kurumsal bankacılık, tarım bankacılığı ve kamu bankacılığı alanlarında ciddi projelere imza atmıştır. Denizbank’ın 1938 yılından bu yana sürdürdüğü faaliyetlerde, bu kadar hızlı büyümesini sağlayan temel durum ise, müşterilerine sunduğu kredi ve ödeme olanaklarıdır.

Yorumlar

Parite Vitrini

...

Ekonomi Takvimi

NZD
00:00
Westpac Tüketici Güveni (1. Çeyrek)
Şimdi: 111,2 | Tahmin: - | Önceki: 107,4
AUD
03:30
Konut Fiyat Endeksi (çeyreklik) (4. Çeyrek)
Şimdi: - | Tahmin: 0,1% | Önceki: -0,2%
EUR
10:00
Almanya Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) (Aylık) (Şub )
Şimdi: - | Tahmin: 0,1% | Önceki: 0,5%