Forekste Kazanılan Para Ne Zaman Çekilebilir?

Foreks piyasalarında yatırım yapmak ve bu yatırımlardan para kazanmak fikri son zamanlarda oldukça yaygınlaşmış durumda. Fakat forekste yatırım yapmaya yeni başlayanların kafasında bazı soru işaretleri oluşuyor. Bunların arasında kazanılan paranın ne zaman ve nasıl çekileceği sorusu da yer alıyor.

Forekse yeni başlayan biriyseniz her şeyden önce SPK’nin bu piyasa ile ilgili koymuş olduğu kurallara bir göz atmanızda fayda var. Çünkü SPK yatırımcıyı korumak amaçlı bir çok kural çerçevesinde Foreks piyasalarının Türkiye'de işlem yapmasına izin vermektedir.

Foreks piyasasında işlem yapmak için seçtiğiniz kurum SPK onaylıysa içiniz rahat bir şekilde işlem yapabilirsiniz. Peki bu işlemleri yapabilmek için ne yapmak gerekir? Her şeyden önce seçtiğiniz aracı kurumun internet sitesinde kendinize bir hesap açmanız gerekir. Yatırımlarınızdan kazandığınız para bu hesapta birikecektir.

Aracı kurumda açtığınız hesapta biriken parayı banka hesabınıza aktarmak istediğinizde, aracı kurumun internet sitesinde bulunan formu doldurmanız gerekmektedir. Aracı kurumdaki hesabınızda belirttiğiniz banka hesabınıza paranın yatırılmasını talep ettiğinizde paranız hesabınıza en kısa sürede aktarılmaktadır. Bu konuda atlanmaması gereken önemli bir ayrıntı hesap sahibi ile banka hesap sahibinin aynı kişiler olması zorunluluğunun bulunmasıdır. Yani kendi isminize hesap açtıysanız verdiğiniz banka hesabı da kendi isminize olmalıdır. Para yalnızca hesap sahibine yatırılmaktadır.

Foreks piyasalarında kazandığınız paralar Takasbank güvencesi ile korunmaktadır. Kazandığınız ve yatırdığınız tüm paraların kaydı burada tutulur. Herhangi bir sorun yaşadığınızda tüm işlem kaydınızı bankadan alabilirsiniz. En eski kayıtlarınız bile burada saklanmaktadır.

Yorumlar

Parite Vitrini

...

Ekonomi Takvimi

NZD
00:00
Westpac Tüketici Güveni (1. Çeyrek)
Şimdi: 111,2 | Tahmin: - | Önceki: 107,4
AUD
03:30
Konut Fiyat Endeksi (çeyreklik) (4. Çeyrek)
Şimdi: - | Tahmin: 0,1% | Önceki: -0,2%
EUR
10:00
Almanya Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE) (Aylık) (Şub )
Şimdi: - | Tahmin: 0,1% | Önceki: 0,5%